Kolejne kontrole w Warszawie

W dniu dzisiejszym policjantki i policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, przy wsparciu przedstawiciela Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy kontrolowali samochody wykonujące okazjonalny przewóz osób przy Dworcu Centralnym oraz przy Dworcu Zachodnim.
Tym razem były niespodzianki. Zatrzymano dwóch kierowców posługujących się podrobionymi prawami jazdy. Wpadł także kierowca, który w dowodzie rejestracyjnym miał podrobione pieczątki potwierdzające przegląd techniczny wozu. 
Doszło także do nietypowej sytuacji. Kierowca realizujący zlecenie z aplikacji mobilnej odmówił wjechania pod Dworzec Centralny, ponieważ zauważył policjantów. Zaczął uciekać z pasażerem. Pasażer zadzwonił na numer alarmowy 997, ale tam usłyszał, że ich to nie interesuje. Na pomoc ruszyli taksówkarze, którzy widzieli niecodzienną sytuację. Uciekający samochód został zatrzymany dopiero na ulicy Targowej. Tym razem policja nie odmówiła przyjazdu na miejsce.